Koľko stojí môj outfit?

By Zuzka K - 11.11.17

Ach áno, tie outfity naše každodenné. Dajú nám niekedy zabrať. Nielen kombinovaním jednotlivých kúskov, premýšľaním, čo si dnes ráno obliecť, ale aj po finančnej stránke. Taká móda totiž nie je lacná záležitosť.
Je jedno, či si potrpíte na značkové kúsky, alebo nakupujete v bežných obchodoch. Ak módu a nakupovanie milujete, tak či tak vás to vyjde nemalé peniaze.


Ja som typ človeka, ktorý sa každý deň rád inak oblieka a úplne inak kombinuje oblečenie. Momentálne na materskej to u mňa až tak neplatí, ale keby so mnou sedíte v jednej kancelárii, nestane sa, že by som v priebehu mesiaca prišla do práce 2 krát v tej istej sukni, aj keby bola neviem aká obľúbená. Proste každý deň iný outfit – a to doslova.

Viem, nie som práve najekologickejšia, keďže v dnešnej dobe sa skloňuje hlavne minimalizmus, no myslím, že mne ešte chvíľu potrvá, kým sa k tomu dopracujem. Najprv sa musím vyblázniť v nakupovaní, kombinovaní, vymýšľaní, skúšaní a fotení nových a nových outfitov

Práve pre toto všetko neinvestujem zbytočne do predražených značkových kúskov, ale nakupujem v bežných obchodoch, v zľavách aj nezľavách, najlepšie neplánovane, vtedy človek uloví aj nemožné :-D

Investovať som ochotná len do pár vecí:

- čižiem, ktoré mi dokonale sadnú na moje chudé lýtka
- kabáta, ktorý mi dokonale sadne na postavu a zároveň bude mať dostatočne dlhé rukávy (a to je fakt problém pri výške 183 cm).
- nejakej peknej kabelky, ktorá mi dlhšie vydrží

Takže koľko vlastne stojí taký môj bežný outfit?

Plánovala som tento príspevok už dlhšie, no u máloktorých vecí si pamätám koľko čo stálo, ale toto sú skoro všetko moje najnovšie kúsky v šatníku, tak konečne ho  môžem zrealizovať.
Šaty: 19,90 € - po zľave cca 13€
Šál: H&M - 9,99€
Pančušky: Calzedonia - 5,95€
Čižmy: Glashgirl - 44,99€ - kupované pred rokom

Celková suma outfitu: 74€

Ešte ak by som doplnila kabelku, ktorú som k tomuto outfitu mala bolo by to plus 25€ a kabátik okolo 50€.

Veľa alebo málo?? To si už každý zhodnotí sám. Ja som schopná obliecť sa aj lacnejšie, pokojne do 50 € aj s topánkami.

Tak, viete si spočítať, koľko stojí jeden z vašich bežných outfitov? 
Ste skôr minimalistka alebo vám šatník praská vo švíkoch?

 • Share:

You Might Also Like

8 komentárov

 1. ja sa snažím kupovať si kúsky, ktoré nie sú až tak drahé, ale ani nie veľmi lacné, pretože je to na úkor kvality. Ale ak je nejaký kúsok v zľave, tak to ma dokáže potešiť najviac. :) priznám sa, že som si ešte nepočítala, koľko stoja moje každodenné outfity, ale skôr sa snažím kupovať si neutrálne kúsky, ktoré sa dajú rôzne kombinovať, alebo potom opačný extrém, také, ktoré nosím iba občas, pretože nie sú ľahko kombinovateľné :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já jsem dělala stejný článek na každodenní líčení, nápad udělat ho na outfit je také skvělý :)

  Little Dreamer

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Hmmmm, tiež som nikdy svoj outfit neprepočítala... radšej.=D Niektoré sumy nechcem vedieť... napr. koľko miniem mesačne na kávu či na "mlsky" ako koláče, raw tyčinky a podobné hlúposti.=D Čo sa ale týka oblečenia, ak sa mi niečo páči, som ochotná zainvestovať ... ale to už počítam s tým, že je to skôr kúsok, o ktorý sa bude treba starať, nebude na každodenné nosenie ... a v šatníku mi ostane aj niekoľko rokov. Takéto kúsky volám "zberateľské".=D Teda zberateľské pre mňa... ale radím sem aj rôzne veci zo sekáča "za 5 peňazí", pokiaľ sú kvalitné a zaujímavé. Čiže u mňa je to ozaj cenová všehochuť. Inak minimalizmus tiež nejak neviem zaužívať - nie je to v mojej povahe, hoci veľa som pokročila a už neškrečkujem úplne všetko. Skôr sa mi páči myšlienka recyklácie. AJ preto mám rada vintage oblečenie, štýl ... a naučila som sa nakupovať niektoré kúsky aj v sekáčoch. Dá sa tam nájsť ozaj veľa zaujímavých vecí.=)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. V poslednej dobe si radšej kupujem drahšie kúsky pride mi to lepšie aspoň dlhšie vydržia

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Já to střídám, občas když chci aby věc vydržela, nebo mám našetřeno, koupím něco drahého, jinak si koupím třeba něco v secondhandu, či v New Yorkeru a podobných obchodech.

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Je zvláštne, že mamička na materskej má toľko peňazí na nakupovanie.. Čo sa mňa týka, uprednostňujem mať menej kvalitnejších vecí, ako hromadu lacných, nekvalitných, akých sú dnes plné obchody typu New Yorker, Gate, Camaieu a pod. A nemusím mať na každý deň v mesiaci iné nohavice (sukne totiž nenosím.)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. A Zuzka, konečne by ti už mohol niekto povedať, že sa obliekaš tak, že to tvoju chudú a vysokú postavu ešte viac zvýrazňuje v negatívnom smere. Pančušky ako pre starú ženu skoro v každom outfite. Skús sa poradiť s nejakým stylistom. Si pekná, mladá žena ale tie tvoje outfity naozaj nie sú ničím inšpiratívne, na ulici je takých kopec.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky komentáre!