Prvý rok s drobcom

By Zuzulienka - 23.4.16

Čas beží naozaj rýchlo a hovorí sa, že človek si to naozaj uvedomí až pri vlastných deťoch. Deň za dňom beží ako voda, a ani sa nenazdáte a oslavujete prvý rôčík, nástup do školy, skončenie školy, maturitu, osemnástku... a bum.... Kedy to moje dieťa stihlo tak rýchlo vyrásť? Nuž, stihlo... čas totiž nezastavíme, preto by sme mali každú chvíľku s našimi deťmi stráviť naplno.
Ten náš miláčik oslavoval pred niekoľkými dňami už svoj prvý rôčik. Tiež sa pýtam sama seba, že kedy to ubehlo??? Veď len včera sa narodil... Prvý rok s dieťatkom je naozaj plný prvotných momentov, radostí a akoby sledovania, čo kedy bábätko urobí, dokáže, vie...

Inak to nebolo ani u nás. Tešili sme sa z prvého úsmevu, prvého zúbka, prvého príkrmu, schopnosti sedieť, stáť, atď. Tých "poprvé" bolo za ten rok naozaj veľa a mňa napadlo zhrnúť vám to do jedného článku a takýmto spôsobo  opísať náš prvý rok s Nikolaskom. Nech sa páči!


Všetko sa to začalo 9.4., keď sa Nikolasko narodil. Pobudli sme 4 dni v pôrodnici a potom konečne domov.

13.4. - prvý deň doma. Nechce sa mi veriť, že bol takýto maličký.
20.4. prvá prechádzka vonku. Áno, až po takom čase, pretože bábätko si musí na pobyt vonku tiež zvykať postupne. Teda najprv vnúri pri otvorenom okne, a až potom postupne vonku predlžovať intervaly.

6.5. prvý úsmev. Pamätám si na to, ako dnes, ležali sme ráno v posteli, a zrazu začali padať úsmevy. Jeden za druhým. Úžasné!

31.5. - prvá oslava v spoločnosti. Nikolasko ju takmer celú prespal a vôbec mu nevadil hluk.


11.6. - prvé riadne dvihnutie a urdžanie hlavičky, dokonca s príhovorom :) 17.7. - prvá dlhá cesta autom ku svokrovcom. Polku cesty prespal a druhú polovicu sa smial, bláznil a nič mu nevadilo.8.10. - prvý zúbok. To bolo radosti, keď ho mama objavila. O pár dní na to, mu vyšiel aj druhý.10.10. - prvé príkrmy. začínali sme s mrkvou, ktorá ho však nijako neohúrila a do dnešného dňa ju veľmi nemusí. Ako druhú potravinu sme skúšali zemiaky a tie miluje.14.10. - prvá kozmetika pri kúpaní. Do pol roka sme používali len čístú vodu a potom sme začali s Mixa kozmetikou. Používame doteraz.20.10. - prvýkrát som sa dočkala slov ma-ma. Samozrejme, že on sám ešte nevedel, aký význam majú, no bolo úžasné pozorovať, ako ich s radosťou vyslovuje a bľaboce. Dnes už veru vie, kto a kde je mama.

12.11.- prvé plazenie. Bolo ráno, my v posteli a Nikolasko zrazu vynaložil všetky sily na to, aby sa dostal k dudlíku. Odvtedy sa začal plaziť.


18.11. - prvýkrát v športovom kočíku.  Keďže sa už citeľne ochladilo, vytiahli sme fusak a a s ním by sa mi veru do vaničky už nevošiel. Tak sme zimu strávili v šporťáku.6.12. - prvé meniny. Náš Nikolasko ich bude oslavovať presne na Mikuláša, pretože vtedy je aj Nikolasa.

19.12. - prvýkrát ostrihaný. Tie vlasy už mal riadne dlhé, tak sme ho ostrihali. Hneď bol z neho iný chlapček.

24.12. - prvé Vianoce. Strávili sme ich u svokrovcov, boli úžasné.28.12 - prvýkrát si sám sadol. Dala som ho do postieľky, odbehla som, prídem a on sedííí!8.1.2016 - prvýkrát povedal ta-ta. To sa tatík tešil :)

14.1. prvá jazda v autosedačke. Vajíčko už muselo ísť bokom, ale v autosedačke sa mu veľmi páči, všetko vidí a pozoruje, občas si aj pospinká.

16.1. - prvýkrát sa sám postavil a odvtedy vstával všade, kde sa dalo.
23.1. - začal štvornožkovať. 9. mesiac bol u nás naozaj zlomový.

12.3. - prvýkrát na plávaní. Veľmi sa mu páči, vodu má rád.26.3. - prvýkrát sa cikalo do nočníka27.3. - prvýkrát stál sám bez držania sa pár sekúnd.


Taký bol náš prvý rôčik! 
Krásny dník všetkým!

 • Share:

You Might Also Like

15 komentárov

 1. Nádherně shrnutý rok malého Nikolaska. Krásný vlasatý chlapeček, za chvilku už začne sám utíkat :) Všimla jsem si od narozerní má červený provázek okolo ručky, co to je zač?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. áno ešte donedávna ho mal, ale už som mu ho dala dole. To u nás su také povery, že vraj aby ho niekto neuriekol, tak sa dáva niečo červené na kočik, alebo náramok na ručku.

   Odstrániť
 2. Krásne zhrnutie:)
  Maličký je už poriadne veľký!
  http://vsetko-co-mam-rada-by-vaja.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 3. absolutne nadherne ako rychlo rastie zelam Vam vela zdravicka a kopec usmevov
  dufam ze aj coskoro budem mat dieta :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. dakujem pekne. Držím palce, nech sa u teba podari :)

   Odstrániť
 4. jeeeej,opäť blogujem po 2 rokoch a pozerám tvoj blog,že máš chlapčeka :) to je krásne :) gratulujem a veľa radosti prajem :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jeej Veronika vitaj, hned aj bežim ku tebe na blog, som zvedavá. Dakujem pekne, no vidiš kolko sa tu toho zmenilo za ten čas u mna :)

   Odstrániť
 5. Je nadherny!:-) velmi pekne shrnuti roku! :-)
  http://style-and-smile15.blogspot.co.uk

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Gratulujem k prvému roku! Fakt to prešlo strašne rýchlo, ešte len pred nedávnom som tu čítala článok Som mama. :-) Malý je krásny a šikovný. Prajem hlavne veľa zdravíčka celej rodinke. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Je roztomilé, jak mu skoro na každé fotce trčí vlásky, jako nějakému malému punkáčovi :) A ten dort z oslavy narozenin vypadá nádherně :)

  Piosek

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky komentáre!