Trnava... moje mesto

By Zuzulienka - 5.7.19

Mesto Trnava je krajské mesto na západnom Slovensku a momentálne má okolo 65 000 obyvateľov. Je 7. najväčším mestom našej republiky a pre množstvo krásnych kostolov a rôznych pamiatok má aj prezývku „Malý Rím“... ale to ste určite vedeli.Čo však isto neviete je, že práve včera to bolo 9 rokov, čo som sa do tohto mesta presťahovala. Sama tomu neverím a sama nechápem, ako veľmi som si ho obľúbila. (inak pochádzam z okolia Nitry, je to aj moje rodné mesto, a ešte pár rokov dozadu som ju milovala najviac).Za tie roky sa veľmi zmenilo nielen samotné mesto – k lepšiemu – ale aj ja sama (dúfam, že tiež k lepšiemu).

Keď som sa sem presťahovala, nebolo tu nič. Zdalo sa mi to také nevýrazné malé mesto, nezaujímavé ničím, okrem pamiatok. Poznala som tu tak vysokú školu, na ktorej som študovala (UCM), stanicu a obchodné centrum Max. Ako však roky išli, ja som sa zamestnala, vydala sa, stala sa mamou... aj samotná Trnava sa menila.
Za 9 rokov:
-          Zmenila sa celá pešia zóna a námestie, kde momentálne nájdete množstvo skvelých kaviarní (Thalmainer, Verdon) a reštaurácií (Wetzlerov dom, Forhaus)
-          Vybudoval sa futbalový štadión s novým nákupným centrom City Arena
-          Okrem City Areny na obchvate vyrástlo TMT Mall centrum a na druhej strane mesta City   park s množstvom rôznych obchodíkov.
-          Prerobila sa hlavná železničná stanica
-          Vynovený športový areál Slávia
-          Začali tu jazdiť Eco busy
-          Vybudovalo sa množstvo cyklistických chodníčkov a funguje Bike sharing
-          Prerobili sa a pribudli detské ihriská
-          Pribudli rôzne oddychové zóny ako Park Bela IV pri Hasičoch, Nádvorie na námestí..
-          Stále sa budujú nové a nové byty v komplexe nazvanom Arboria.
-      Vznikol tu Aquapark - Aqua Spa Relax, ktorý máme 10 min pešo od bytu.

 ... a mnoho ďalšieho.


Napadla vás možno otázka - prečo práve Trnava, prečo sme sa pre ňu vtedy pred 9 rokmi rozhodli?
Nuž Trnava je veľmi dobre situovaná, taký zlatý stred medzi Nitrou a Bratislavou, aj keď vtedy to nebol až taký rozhodujúci bod. Skôr sa nám proste zapáčil byt, ktorý bol na predaj, bol aj za dobrú cenu, s garážou... a tak bolo rozhodnuté.. A už 9 rokov tomu tak je... a mám taký pocit, že tu ostanem už navždy... nech sa deje čokoľvek.


A vy ak ste v tomto meste ešte neboli - odporúčam - vybrať sa sem na výlet, kávičku, jedlo, či len takú obyčajnú prechádzku. Určite neoľutujete :-)
  • Share:

You Might Also Like

1 komentárov

  1. Trnava je moc krásná, byla jsem tam jen na chvilku před rokem na tetování u Buumbpkinů :)

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky komentáre!