RECEPT: Nepečené rumové guľky

By Zuzulienka - 16.1.20

Dnes tu mám pre vás asi najjednoduchší a najrýchlejšie urobený recept, aký sa kedy na tomto blogu objavil. Nepotrebujete naň ani nič špeciálne, myslím, že všetky suroviny by ste mohli mať doma. Sú to nepečené rumové guľky. Prvýkrát som ich robila na Vianoce a odvtedy už asi 2-krát, lebo sú naozaj vynikajúce. A každý kto ochutnal, iba chválil.


Bohužiaľ, nemám lepšiu foto, ale hneď ako budem mať, tak článok aktualizujem... Nech sa páči receptík:
Suroviny:
250 g piškót
250 g masla
250 g práškového cukru
10 PL rumu
2 PL kakaa
kokos na obaľovanie

Postup:
Piškóty si rozmixujte, pridajte zmäknuté maslo, cukor, rum a kakao. Všetko spolu rukami vypracujte na hladké cesto, podobné ako linecké, a v dlaniach si vyšúľajte guličky - veľkosť si určite sami.
Guľky obaľte v kokose - odporúčam jemne strúhaný, bude sa lepšie lepiť.
Potom ich dajte stuhnúť do chladničky, ideálne cez noc. A na druhý deň si môžete pochutnávať.

Dobrú chuť!

 • Share:

You Might Also Like

5 komentárov

 1. Mňam, to môže byť dobré a vyzerajú super.....
  Pekný víkend, pá
  A.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Znám je a dělám je každý rok na Vánoce, musím souhlasit, že jsou jednoduché, ale moc dobré a je to rychlovka:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Žádné Vánoce u nás se bez těchto kuliček neobejde. Jsou výborné. :-)
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Dobrý deň, Lucia Žitňanská, takmer som prišiel o život, keď moja štvorročná milenka zostala s inou ženou. Každý deň som plakal a triezvy, až kým to nebolo také zlé, že som prišiel o pomoc na internet. A videl som svedectvo kúzelníka, ktorý pomáha dáme menom Denisa Saková, a povedal som, že to skúsim, tak kontaktujem ho za pomoc a vrhá na mňa milostné kúzlo, ktoré používam pri získavaní mojej lásky späť a teraz som šťastná žena. Za to, čo si pre mňa urobil, neprestanem zdieľať tvoje dobré meno ľuďom tam za dobrú prácu, ktorú si pre mňa urobil. Dúfam, že Boh vám žehná, pretože mi pomáhate získať moju lásku späť. Je ideálne, keď som to publikoval v miestnych novinách pre Dr. Amiso v iných, aby som k nemu priviedol viac zákazníkov. , V prípade problémov so zdravím alebo vzťahom, tehotenstva alebo rakoviny, prípadov HIV alebo rozvodu vám vaša spoločnosť odmietne zaplatiť. V prípade akýchkoľvek problémov ho kontaktujte na herbalisthome01@gmail.com a on je jedinou odpoveďou na všetky vaše problémy.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky komentáre!