V roku 2020 chcem..

By Zuzulienka - 13.1.20

Viem, nový rok je už v plnom prúde, no čas na nové predsavzatia, plány, ciele je kedykoľvek. Nemusíme s nimi začať hneď 1.1., ale pokojne aj 13.1., a stále máme aj tak dosť času ich uskutočniť.
Moje tohtoročné predsavzatia sú tak trochu iné, no myslím, že splniteľné a rozumné.
Ste zvedaví? Nech sa páči...1. Každý deň, keď bude znesiteľné počasie a budeme zdraví, absolvujem prechádzku o min. 5000 krokov. V zime je to ťažšie, no napriek tomu na tom zapracujeme spolu so synáčikom, ktorý ale že vôbec nechce chodiť v zime von. Za posledné 4 dni sa nám to ale podarilo dodržať.

2. Nebudem plytvať potravinami, pokúsim sa lepšie kontrolovať spotrebu a využívať všetko, čo nakúpim.

3. Budem viac recyklovať. Doteraz som sa snažila hlavne eliminovať plasty a myslím, že sa mi to celkom darilo. Tento rok chcem viac pridať a dám si záležať, aby som odpad správne triedila a produkovala ho, čo najmenej.

4. Chcem znovu veľa cestovať a navštíviť ďalšie krásne miesta. A že ich mám na zozname fakt dosť, o tom niet pochýb. Mojím hlavným cieľom na tento rok je Paríž a Lomnický štít.

5. Kým sa bude dať, nebudem užívať antibiotiká a budem si chrániť zdravie. Naozaj sa totiž moja imunita od pôrodu rapídne zhoršila, ale na druhej strane musím povedať, že za posledných 8 mesiacov neboli u mňa žiadne antibiotiká. Tak si držím palce, aby to tak bolo naďalej.

6. Každý deň zjem jedno jablko. Žiadne, že budem sa zdravšie stravovať, nebudem jesť sladkostí. Po všetkých tých snahách a pokusoch už jednoducho viem, že sladké k životu potrebujem a na tip-top zdravú stravu tiež nikdy nebudem. Ale to jablko - tak to má niečo do seba.

7. Budem cvičiť 3-krát do týždňa. Nie každý deň, ale proste 3krát a dosť. Je to pre mňa znesiteľný počet, ktorý popri všetkých iných povinnostiach som schopná zvládnuť. Pre dobrý pocit, pevnejšiu postavu a úsmev na tvári.

8. Nebudem nakupovať zbytočné oblečenie, doplnky, topánky a iné veci. Fakt mám toho dosť. Áno viem, hovorila som to už veľakrát, ale aj som to splnila. Za posledné 2 roky nakupujem fakt málo, niekedy sú to veci, čo aj nepotrebujem, ale chcem, ale stále je to málo. Tento rok budem nakupovať len to, čo naozaj budem potrebovať. Všetko si zaznačím a na konci roka vám poviem, akú sumu som za všetky tieto "nutnosti" vysolila.

9. Budem chodiť vystretá. Áno dobre čítate, postrehla som totiž, že chodim nie zhrbená, ale s padnutými plecami. Takže odteraz, plecia dozadu, narovnať, hlavu hore a ide sa.

10. Prečítam konečne všetky neprečítané knihy, ktoré mám v knižnici doma. Je ich asi 30. A nekúpim si žiadnu novú!

11. Viac budem využívať všetok voľný čas. Napr. v čakárni u lekára budem čítať knihu, a nie ťukať do mobilu. Keď malý zaspí, tak budem pracovať na svojich cieľoch a snoch, nie len tak bezducho ležať na gauči a pozerať do nema...

12. Každé ráno sa zobudím s úsmevom, budem na všetkých milá, a nebudem kričať na vlastné dieťa..
Uff, tak toto bude pre mňa náramne ťažké, nakoľko ráno fakt akosi neviem byť milá, ale pokúsim sa. A aj to moje dieťatko zlaté... nuž niekedy je ťažké sa ovládnuť, keď vás nepočúva.. ale dám to.


Okrem týchto 12 cieľov mám na tento rok ešte ďalších 10 cieľov, no tie vám prezradím, až keď sa mi podarí ich splniť. Dúfam, že tento rok dám aspoň 5 z nich.

Tak poďme na to!
Mimochodom, aký je váš najhlavnejší cieľ, alebo predsavzatie na tento rok?

A stále sa môžete zapojiť do novoročnej súťaže o kozmetiku:
http://www.stylzeny.sk/2020/01/novorocna-giveaway.html

 • Share:

You Might Also Like

8 komentárov

 1. Zuzka,
  prajem Ti, nech sa Ti splní zo zoznamu čo najviac cieľov a predsavzatí, držím palce.
  Aj ja ich mám pár a budem musieť popracovať na bodoch 1, 7, 10 a najmä 12 :-)
  Pá, pekný dník
  A.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Adka, dakujem pekne. Držim palce, aby sa aj tebe vydarili :-)

   Odstrániť
 2. Držím palce, ať se Ti ty předsevzetí podaří splnit:-) To jablko denně jím už dlouho, říká se, že když člověk sní jedno jablko denně, nebude potřebovat lékaře a ne, že bych ho nepotřebovala vůbec, ale rozhodně ne často:-) A se spoustou cílů se můžu ztotožnit, pro mně je v téhle chvíli nejaktuálnější to nekupování zbytečností a procházky nebo pravidelný pohyb, bez ohledu na počasí.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dakujem. Ano, to s tým jablkom poznám a preto to chcem aj skusit...
   Držím palce, aby sa aj tebe podarilo dodržať, čo si zaumieniš :-)

   Odstrániť
 3. Držím palce, ať jsou tvá předsevzetí každodenní radostí a brzy se stanou pravidelným režimem :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Dobrý deň, Lucia Žitňanská, takmer som prišiel o život, keď moja štvorročná milenka zostala s inou ženou. Každý deň som plakal a triezvy, až kým to nebolo také zlé, že som prišiel o pomoc na internet. A videl som svedectvo kúzelníka, ktorý pomáha dáme menom Denisa Saková, a povedal som, že to skúsim, tak kontaktujem ho za pomoc a vrhá na mňa milostné kúzlo, ktoré používam pri získavaní mojej lásky späť a teraz som šťastná žena. Za to, čo si pre mňa urobil, neprestanem zdieľať tvoje dobré meno ľuďom tam za dobrú prácu, ktorú si pre mňa urobil. Dúfam, že Boh vám žehná, pretože mi pomáhate získať moju lásku späť. Je ideálne, keď som to publikoval v miestnych novinách pre Dr. Amiso v iných, aby som k nemu priviedol viac zákazníkov. , V prípade problémov so zdravím alebo vzťahom, tehotenstva alebo rakoviny, prípadov HIV alebo rozvodu vám vaša spoločnosť odmietne zaplatiť. V prípade akýchkoľvek problémov ho kontaktujte na herbalisthome01@gmail.com a on je jedinou odpoveďou na všetky vaše problémy.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Držím ti moc palce se všemi tvými předsevzetími! :) Mě osobně ale přijde, že některé z nich jsou až moc restriktivní a přísné, což většinou vede k jejich nesplnění a následnému trápení. Je to ale pouze můj názor, někteří to třeba takhle právě potřebují :) Každopádně hodně štěstí! :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky komentáre!