Apríl 2023 - tipy, rady, inšpirácie

By Zuzulienka - 6.6.23

Najvyšší čas pozrieť sa aj na aprílové zhrnutie, tipy, inšpirácie a nápady, ktoré som zozbierala, aby sme neboli v sklze, a aby ten nasledujúci mesiac som vám poskytla pohľad na bezprostredne predošlý mesiac 😊Ale trošku inak si to tentokrát zhrnieme.

Apríl bol celkom pestrý mesiac. Konečne sa trochu oteplilo a všetko sa nádherne rozkvitlo. Milujem tie prechádzky po rozkvitnutej Trnave, milujem tie nádherné kvety.
.. a kytičku treba aj domov si kúpiť. Živé kvety vo váze sú u mňa už skoro samozrejmosťou.A v našom trávniku bol koncert púpav...


V apríli sme mali dvoje narodeniny - synove 9.4. a moje 14.4.
Tak sme patrične oslavovali:


Kto vie, koľko mám ja? :-)
Ak sledujete môj instagram - isto to viete. 


Oslavovali sme v kruhu rodiny a teda jedla bolo toľko, že sme ho 3 dni jedli :-D


A môj darček. Vždy som si chcela túto vôňu kúpiť, no vždy sa mi zdala taká silná, ťažká. A keď som ju dostala, tak som ju teda aj začala používať. A vôbec taká nie je. Je skvelá.


Taktiež krásnu kytičku som od mojich skvelých kolegov dostala:


Ozaj aj Veľká noc bola:
- jediná veľkonočná výzdoba u nás doma


.. a keďže nepečiem žiadneho baránka, žiadny mastenec, ani žiadne iné veľkonočné špeciality, tak aspoň takto niečo obložené.


A čo ďalej?
- konečne som natrafila na dostatočne dlhé široké nohavice na moju výšku. Zara myslí aj na vysoké ženy. Chcela som ešte čierne, ale nemali moju veľkosť.


- začalo obdobie týchto kávičkovo-koláčikových posedení na terase


- čisté periny a to prenikajúce jarné slnko priamo na ne, to je raj.


- pripravila som terasu na nadchádzajúcu sezónu, aj keď doteraz sme si ju ešte stále nejak poriadne neužili, keďže počasie je tento rok stále akési chladné.


- pribudla mi nejaká nová kozmetika - značka Revolution - toner, krém na tvár a krém pod oči. Zatiaľ som s nimi maximálne spokojná.


- ako maškrtu odporúčam ochutnať tieto Merci Lovelies bonbóny, ktoré môžu byť zároveň aj skvelým darčekom pre niekoho.


... a ešte tieto kokosové striekané koláčiky, ktoré kúpite v Kauflande a sú naozaj na jazyku sa rozplývajúce.


A ak máte radšej niečo slané, tak skúste tieto mini pizze od Ristorante. Sú príjemným občerstvením.


No a na záver mám pre vás ešte tipy na knihu a film:

KNIHA
Čítala som aj v tento mesiac. Jednu úžasnú knihu, ktorú vám môžem odporučiť je Eiffel. Netušili by ste, ako vlastne jeho veža vznikla a čo predstavuje. Veľmi pekný príbeh, ktorý prezrádza nielen zákulisie stavby, ale aj jeho súkromný život.


FILM
S tými filmami mám večný problém. Nie som až tak filmový maniak, a keď si niečo nepoznačím, tak neviem, čo som pozerala. Tentokrát, ale o jednom viem. Boli sme po dlhom čase v kine, no fakt naposledy som tam bola asi 3 roky dozadu. A film Pápežov exorcista. Ak sa nebojíte, tak si ho pozrite, je podľa skutočných zápiskov jedného skutočného exorcistu. Až ma z toho mrazí... ale...


Tak vám prajem krásny ďalší mesiac, snáď už bude poriadne teplý a pripájam ešte aj jednu aprílovú myšlienku.A vôbec, spomínate si ešte na svoj apríl (duben) 2023?

  • Share:

You Might Also Like

2 komentárov

  1. Právě proto miluji jaro, jak všechno začíná kvést, dny se prodlužují, svítí víc sluníčko. Duben byl pro mě o procházkách nebo výletech do přírody, pekla jsem mazanec a dělala i nějakou výzdobu (ale pomlázku v pravém slova smyslu neslavím).

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Jarní příroda je naprosto dokonalá a vždy mě dobíjí energií - jen škoda, že ty rozkvetlé stromy a květiny nevydrží déle. :)) Jinak ty kokosové sušenky z Kauflandu nemají chybu! :)

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky komentáre!