Farba roku 2018...

By Zuzulienka - 15.1.18

Každý rok je módny svet plný farieb a najrôznejších vzorov, tvarov a štýlov, no vždy mu kraľuje jedna hlavná farba, ktorá je považovaná za akúsi kľúčovú farbu daného roka. Nielen v móde, ale aj dizajne, líčení a iných odvetviach.Pre rok  2018 bola zvolená farba Ultra Violet - teda fialová s nádychom do modra. Túto farbu už od roku 2000 vyhlasuje americká spoločnosť Pantone, ktorá je známa pre svoj patentovaný Pantone Matching System. Jednoducho povedané - zaoberá sa výskumom, psychológiou, kombináciou a komunikáciou farieb.

Fialová farba je symbolom tajomna, duchovna, originality, mieru... Obľubujú ju hlavne introverti a starší ľudia, ľudia s veľkou fantáziou...


Na mňa osobne pôsobí tak záhadne, mysticky, možno až čarodejnícky. Nikdy som ju nemala nejak v láske, ale na druhej strane, ani som sa jej nejak nevyhýbala. Keď sa však pozriem do svojho šatníka, tak by som tam našla asi 3 fialové kúsky (ak vôbec).
Musím však povedať, že ako tak prezerám všetky tie kombinácie a inšpirácie s touto farbou, tak sa mi naozaj páči. Je naozaj zaujímavé, ako rôzne sa dá kombinovať.

V móde
Možno sa vám zdá fialová nie veľmi kombinovateľná farba, no ste na omyle. Neverili by ste, ako všelijako sa dá kombinovať a nielen s čiernou, bielou, či šedou farbou.

Ideálne ju skombinujete so zlatohnedou, svetložltou, tyrkysovou, mätovo-zelenou, či svetlooranžovou. Vtedy vynikne najlepšie.

- v podobe doplnkov


- priamo v outfite


Na svadbe... v podobe kytičky, či celej svadobnej výzdoby.


V dizajne... nábytku, doplnkov, omietky, či čohokoľvek iného.


V líčení... nie je myslím fialová nič netradičné. Dokonca aj pery v tomto odtieni sú za poslednú dobu celkom populárne.


Vo vlasoch... sama by som na to odvahu nemala, ale kto má, tak nech sa páči.


V kuchyni... môžete mať všetkých kuchynských pomocníkov, či dokonca aj taký titánový riad v tejto krásnej farbe.


A keď už sme pri kuchyni, tak aj tie dobroty, čo v nej pripravujete si môžete vykúzliť v tejto farbe:


Ako sa vám páči tohtoročná farba roku? Máte radi túto farbu?

 • Share:

You Might Also Like

4 komentárov

 1. Mě se taková barvička hodně líbí. :) Je na čase si něco v ní koupit. první bych šla asi do povlečení. Nevím zda mi tato barvička v oblečení sluší, protože jsem měla sako v takové barvičce a přišlo mi, že mi moc nesluší, možná střih možná barva. :))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Fialová barva se mi moc líbí, ale když tak přemýšlím, v mém šatníku bych ji asi nenašla, měla bych to napravit. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak teda fialovou ráda nemám :) Možná tak lila :) Hlavně jsem se Fialová jmenovala za svobodna, takže mám nějaký blok :D

  www.mummysweetbaby.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 4. a my sme ju práve po roku premalovali v spálni :D fialovú môžem, ale nie na oblečku :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky komentáre!