Čo je to šťastie?

By Zuzulienka - 17.5.20

Vždy keď niekomu blahoželáme, tak mu okrem zdravia a lásky želáme aj veľa šťastia. Ale čo to to šťastie vlastne je? Je to niečo, čo niekomu len tak padne z neba?? Alebo si ho musí niečím zaslúžiť?

Ja som už čítala rôzne definície šťastia a určite sa vám vynorí známe povestné: .." štěstí, jenom muška zlatá." Ale ako to teda vlastne je?


Na začiatok pár myšlienok o šťastí z rôznych kníh, ktoré som čítala: 

Sme takí šťastní, ako si naladíme svoju myseľ.

Ak je človek sám sebou, tak vtedy je šťastný.

Vedeli ste, že ak sa hneď od rána začnete usmievať, budete mať krajší a šťastnejší deň?

Šťastní sú tí, ktorí riskujú.

Vaše srdce vám ukáže cestu na šťastný život.

Každý šťastný človek, je dobrý človek.

Čím sme šťastnejší, tým ľahšie si v sebe priťahujeme to, po čom túžime.

Jednoducho, buď šťastný a šťastie si ťa nájde.

Aký má zmysel byť s niekým, keď nie sme najšťastnejší? - tak tento je doslova na zamyslenie...

Čo by ste si z tohoto všetkého zobrali? Jednoducho povedané, všetko je v našej hlave, všetko je o tom, ako reagujeme na situácie, ktoré sa nám dejú v živote a o tom, ako sa cítime.
Pretože všetko má dve strany a aj na zlú vec sa dá pozerať ako na katastrofu, ale dá sa z toho zobrať aj niečo pozitívne..
Šťastie je v našej mysli, a vážne funguje to, že ak budete so sebou spokojní, ak budete sami sebou, budete sa usmievať a myslieť pozitívne, tak všetko ide akosi ľahšie, jednoduchšie, plnia sa želania a deň je hneď krajší.

Skúste to! Skúste ráno vstať a namiesto nevrlej tváre sa na seba do zrkadla usmejte, poďakujte za nový deň a verte, že tento deň bude krásny, alebo že sa vám rovno stane niečo úžasné.

Je to fakt jednoduché. A funguje to!

Tak veľa šťastia!

Poznáte ešte nejaký vašu obľúbenú myšlienku o šťastí?
Čo je podľa vás šťastie?
V akej situácii ste si naposledy povedali: Uff, tak to som mal šťastie!?

 • Share:

You Might Also Like

4 komentárov

 1. Souhlasím s tebou, pozitivní naladění už od rána hraje velkou roli! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ty myšlenky o štěstí jsou moc hezké..Štěstí podle mně je, když ráno vstaneme, nic nás nebolí, můžeme se sami obsloužit, jít do práce..prostě když jsme zdraví, soběstační..

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tohle je naprostá pravda :) Dřív jsem byla přesně ten člověk, co se bude půl dne po probuzení tvářit nevrle a podle toho také vypadaly mé dny - byla jsem bez energie, nic mě nebavilo, nic mi nešlo. Pak jsem tohle otočila a hned je to lepší :) Krásný článek <3

  Pauline's Tiny World

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Jé, to je tak krásný článek a zamyšlení, Zuzanko! ♥ Řekla bych, že štěstí je odrazem naší duše, pokud není šťastná, nejsme my ani ti kolem nás. Takže zkusím to, co radíš - pozitivně rovnou od prvního kroku z postele :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky komentáre!