Fixka ako rúž?

By Zuzulienka - 14.7.17

Áno, aj to je už v dnešnom kozmetickom priemysle možné. Rúže v tyčinke, rúže v kelímku, rúže s aplikátorom, či rúže v podobe fixky... Aby si každý mohol vybrať, čo mu je pohodlnejšie.
Tieto rúže sú z Avonu naozaj na prvý pohľad vyzerajú ako nejaká fixka, či zvýrazňovač. Tento dojem ešte umocní to, keď ich otvoríte a vykukne na vás hrot podobný ozajstnej fixke.


Nuž Avon si dal záležať a trochu sa pohral s dizajnom týchto rúžov. A zároveň ich aj zaradil do jednej zo svojich najnovších kolekcií s názvom MARK. A aké teda tieto rúže sú?Mala som možnosť otestovať 2 odtiene - Fuchsia a Fressia. Oba na prvý pohľad krásne, sýte, šťavnaté. Obal jednoduchý, pekný, zaujímavý a výrazný, ľahko z neho vyčítate o aký odtieň sa jedná.


Rúž výrobca odporúča aplikovať úplne jednoducho: pery obkresliť a vyplniť farbou. S fixkovým hrotom mi to však nejde tak jednoducho. Pri prvom použití sa s ním pracuje asi najlepšie. No čím viac ho používate, tak ten priamy hrot sa akoby vysuší a nedokážete s ním pery dobre namaľovať a preto musíte po perách prechádzať skôr bokmi samotného hrotu a tak ich vyfarbiť.Po tejto trochu nešťastnej aplikácii však musím povedať, že rúž spĺňa to, čo sľubuje:
- na perách rýchlo uschne
- vydrží minimálne pol dňa
- neotláča sa, nerozmazáva
- pery dokonca ani nevysušuje, a na to som ja obzvlášť alergická, takže som si na to dala pozor.

Z mnou skúšaných odtieňov sa mi viac páči Fressia, na perách pôsobí sýto, sviežo, šťavnato.Naopak, Fuchsia, nie je v skutočnosti taká, ako ukazuje jej obal. Zdá sa mi, že slabo farbí a na perách je taká nevýrazná.Záverom hodnotím tieto fixky ako taký priemer na pery, ak máte chuť vyskúšať niečo nové. No nie je to nič, čo by ma ohúrilo a už by som si ich nekúpila. Hlavne mi vadí tá aplikácia a čo mi je ešte trochu nepríjemné, je ich vôňa, ktorou mi pripomínajú skutočné fixky. Na perách sa síce tento odór stratí, ale aj tak.

Ako sa vám páčia tieto fixkové rúže?

 • Share:

You Might Also Like

10 komentárov

 1. Fressia má krásnou barvu, je taková výraznější sytá, fakt krásná :) Mi se více líbí matné rtěnky, ale jednou bych si taky chtěla koupit rtěnku ve fixu :)
  Měj se v lásce,
  Janet S. ( http://janetsonrisa.blogspot.com/ )

  OdpovedaťOdstrániť
 2. První odstín je hodně pěkný, ale nijak víc mě to nezaujalo.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vypadá to zajímavě, nápad originální, ale moc se mi to nelíbí.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. oo ten růžový se mi moc líbí a ani bych neřekla, že jsou z Avonu vypadají moc hezky

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Už som ich videla u pár blogeriek, ale nezaujali ma tak, že by som po nich hneď skočila. No farby sú krásne :)

  AN Beauty Blog

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ja tieto fixky milujem, prežijú snáď všetko :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. fíha, nečakala som, že tá ružová bude tak výrazná :O ja by som do fixiek asi nešla, ale vyzerajú dobre :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 8. tiež mi prekážala tak centrofixková vôňa :D ale raz za čas to nie je zlé použiť..i keď ja som ho raz mala na perách,pila som čaj z hrnčeka, a nešlo to z neho dolu :D tak mi tam ostal ružový fľak
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Farba podľa fotiek pekná ale to však nestačí a podľa tvojho opisu asi človeka nemá veľmi čo lákať :) Jedine ten obal, s kolekciou MARK sa ozaj vyhrali a obaly sú veľmi veeľmi lákavé :D Ja som si tak podobne kúpila CC cream mark ale zázrak to nie je (recenzia na blogu) ;)
  www.recenzie-kozmetiky.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky komentáre!