Čím som staršia...

By Zuzulienka - 13.1.21

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že ste v terajšom veku úplne alebo aspoň o kúsok iné, ako ste boli predtým? Že vám na určitých veciach viac záleží a iné vám zrazu prídu nepodstatné. Ja veru áno. Dnes som úplne iná, ako keď som mala 20, alebo ako som napr. bola v začiatkoch tohto blogu, alebo predtým ako som mala dieťa. 

Čím som staršia..

.. tým viac spím.

Keď som bola ešte bezdetná, považovala som spánok za stratu času. Vstávala som aj cez víkendy okolo šiestej a stále niečo robila. Nie že by som teraz mala toho na práci menej - to ani zďaleka - ale keď môžem, tak spím, a odkedy Nikolasko vyrástol v samostatnejšieho chlapčeka, tak ma cez víkend nikto pred deviatou z postele nedostane. Ale asi to bude aj tým starnutím.. človek už nemá proste toľko energie, ako keď mal 20.

... tým menej sa líčim. 

V 20tke som sa maľovala najviac, horná aj dolná čierna linka, riasenka, makeup... po narodení dieťaťa som zostala len pri hornej linke a riasenke, a najnovšie za posledný rok sa líčim fakt minimálne a chodím pokojne aj bez makeupu. 

.. tým viac objavujem svoj štýl.

Kedysi som sa hľadala, skúšala rôzne farby na vlasy, rôzne líčenia, rôzne outfity, kombinácie, farby... No čím ďalej, tým viac už viem, čo mi pristane, a že základ je cítiť sa dobre, spokojne a byť šťastná. A že menej je niekedy viac..

S tým súvisí aj ďalší bod:

... zisťujem, že naozaj nepotrebujem 20 kabeliek, 50 párov topánok a haldy oblečenia. 

Aj tak človek najčastejšie a najradšej nosí to, v čom sa cíti dobre. Áno, viem trošku si protirečím - viď môj článok Môj šatník v číslach - ale pomaly to pretrieďujem a verím, že časom zostanem len pri tom, čo mi fakt sedí a v čom sa cítim dobre.

A myslím, že sa mi to aj podarí, lebo, čím som staršia:

.. tým viac ma nebaví nakupovanie

Už sa mi fakt nechce behať po obchodoch, prehŕňať sa v haldách oblečenia, tlačiť sa medzi ľuďmi, skúšať si všetko.. Och joj.. Keď už, tak dosť často som začala nakupovať na internete, je to pohodlnejšie..

.. tým viac si zakladám na kvalitnejších veciach

Takže radšej kúpim niečo drahšie a menej toho, ako kedysi, keď som bola schopná nakúpiť kopec vecí vo výpredajoch a úplne zbytočne.

.. viac som sama sebou

Neriešim, čo si kto myslí, nebojím sa povedať svoj názor, som sebavedomejšia, komunikatívnejšia a mám väčší rozhľad a celkovo iný pohľad na svet ako pred xxx rokmi. Stále hovorím, že keby teraz idem tancovať na diskotéku, tak sa odviažem ako nikdy :-D

Takže tak.. som zvedavá, čo sa zmení, ak budem mať 50 :-)

Vnímate aj vy takéto zmeny čím ste staršie?


 • Share:

You Might Also Like

6 komentárov

 1. Určitou cestou nebo vývojem jsem taky prošla, ale do stadia, že bych chodila bez make-upu nebo mě nebavilo nakupování, tak tam jsem bohužel ještě nedospěla.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. S několika body bych se s tebou shodla. Také méně nakupuji a více spím, hold už mi také není 18, ale to je asi přirozený vývoj. :D :))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. S tím spánkem to mám úplně stejně.. s líčením bych taky chtěla ubrat, ale moje pleť mi to nějak nedovolí. :D Joo a taky už více koukám na kvalitu. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Já doslova miluji spánek, vůbec mi nedělá problém spát 12 h v kuse :D A na nákupy moc nechodím vždy když něco potřebuji, třeba boty tak se jdu po nejakých podívat a to je všechno. :)
  Vítejte u Mišky

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Zhodujeme sa vo všetkom, ale úplne. Ja som od minulého roka začala svoj šatník predávať a taktiež veci darovať, pretože skutočne toľko vela všetkého nepotrebujem a radšej vecami obdarujem iných ❤

  Blog de la Licorne *

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ano, spánek, taky víc spím! :D

  Ela

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za všetky komentáre!